Евкабал 200 саше порошок д/ор. р-ну 200 мг/3 г №20 у саше

Ціни в аптеках

Склад

діюча речовина: ацетилцистеїн;

1 саше містить ацетилцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: сахароза, ароматизатор апельсиновий, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота винна, натрію хлорид. 

Лікарська форма

Порошок для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий гомогенний порошок із фруктовим запахом, не містить агломератів та сторонніх частинок.

Фармакотерапевтична група

Муколітичні засоби.

Код АТХ R05C B01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Ацетилцистеїн – муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу.

Ацетилцистеїн чинить виражену муколітичну дію на слизовий і слизисто-гнійний секрети. Він зменшує в’язкість слизу і сприяє відхаркуванню бронхіального секрету за рахунок деполімеризації мукопротеїнових комплексів і нуклеїнових кислот, які є причиною в’язкості гіалінового і гнійного компонентів мокротиння. Ацетилцистеїн має також антиоксидантні та пневмопротекторні властивості: зниження індукованої гіперплазії мукоцитів, підвищення вироблення сурфактанта за рахунок стимуляції пневмоцитів типу II, стимуляція активності мукоциліарного апарату, що сприяє поліпшенню мукоциліарного кліренсу.

Ацетилцистеїн чинить пряму антиоксидантну дію за рахунок наявності нуклеофільної вільної тіольної групи (SH). Ацетилцистеїн запобігає інактивації a-1-антитрипсину − ферменту, який захищає тканини від ензимів запальних клітин, в першу чергу, від еластази фагоцитів.

Крім того, молекулярна структура ацетилцистеїну дає йому можливість легко проникати через клітинні мембрани. Усередині клітини ацетилцистеїн деацетилюється з утворенням L-цистеїну, незамінної амінокислоти для синтезу глютатіону. Ацетилцистеїн сприяє підвищенню синтезу глутатіону, який є важливим для детоксикації шкідливих факторів. Це пояснює дію ацетилцистеїну як антидоту при отруєннях парацетамолом.

У хворих на хронічні обструктивні захворювання легень прийом 1200 мг ацетилцистеїну на день протягом 6 тижнів призводив до значного підвищення об'єму вдиху і ФЖЄЛ (форсована життєва ємність легень).

У хворих з ідіопатичним фіброзом легенів (ІФЛ) застосування ацетилцистеїну перорально по 600 мг 3 рази на день протягом одного року в поєднанні зі стандартною терапією ІФЛ (преднізолон і азатіоприн) сприяло збереженню життєвої ємності легенів (ЖЄЛ) і дифузної здатності легенів.

Профілактичний прийом ацетилцистеїну знижував частоту та серйозність бактеріальних загострень у пацієнтів із хронічним бронхітом/ муковісцидозом. Антиоксидантна дія ацетилцистеїну пов’язана з вираженим зниженням активності еластази в мокроті, що є найважливішим показником функції легенів у хворих на муковісцидоз. Навіть при застосуванні в дуже високих дозах (до 3000 мг щодня протягом 4 тижнів) хворим на муковісцидоз ацетилцистеїн не чинив значної токсичної дії.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується. Він метаболізується у печінці з утворенням фармакологічно активного метаболіту цистеїну, а також діацетилцистеїну, цистину і надалі – змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька – близько 10 %. Для різних лікарських форм відмінностей не виявлено. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1 - 3 години після прийому. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн). Період напіввиведення визначається головним чином швидкою біотрансформацією у печінці і становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8 годин. У хворих з різними дихальними і серцевими захворюваннями максимальна концентрація ацетилцистеїну в плазмі крові досягається через 1 - 3 години після прийому і залишається високою протягом 24 годин.

Розподіл

Ацетилцистеїн розподіляється в організмі як у незміненому вигляді (20 %), так і у вигляді активних метаболітів (80 %). Переважно він виявляється в легенях, бронхіальному секреті, печінці та нирках. Об'єм розподілу ацетилцистеїну - від 0,33 до 0,47 л/кг. Зв’язування з білками плазми крові становить близько 50 % через 4 години після прийому і зменшується до 20 % через 12 годин.

Метаболізм і виведення

Після перорального прийому ацетилцистеїн швидко і екстенсивно метаболізується в стінках кишечнику і печінки. Близько 30 % дози виводиться нирками. Т1/2 ацетилцистеїну становить 6,25 години.

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращення його відходження та відхаркування.

Протипоказання

Відома гіперчутливість до ацетилцистеїну або будь-якої з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дитячий вік до 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування разом з ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити не менше 2 годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.

При одночасному прийомі нітрогліцерину і ацетилцистеїну виявлені значні гіпотензія і розширення скроневої артерії. При необхідності одночасного застосування нітрогліцерину і ацетилцистеїну у пацієнтів слід контролювати гіпотензію, яка може мати важкий характер, і слід попередити їх про можливість виникнення головних болів.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

Не рекомендується розчиняти в одній склянці ацетилцистеїн з іншими препаратами.

Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.

Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками.

Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.

Одночасний прийом нітрогліцерину та ацетилцистеїну може призвести до підсилення вазодилатуючого ефекту нітрогліцерину.

Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

Вплив на лабораторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на результати колориметричного дослідження саліцилатів та на визначення кетонових тіл в сечі.

Особливості застосування

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Повідомлялося про тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла) при прийомі ацетилцистеїну, тому у разі виникнення змін з боку шкіри або слизових оболонок слід негайно припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем щодо подальшого його прийому.

Слід з обережністю призначати ацетилцистеїн хворим на бронхіальну астму через можливий розвиток бронхоспазму. При висипанні вмісту саше у посуд під час приготування розчину порошок може потрапляти у повітря та подразнювати слизову оболонку носа, внаслідок чого може виникнути рефлекторний бронхоспазм.

Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування ацетилцистеїну викликає розрідження бронхіального секрету. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Препарат містить сахарозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози, дефіцитом сахарази-ізомальтази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Одне саше «ЕВКАБАЛ®200саше» містить 2,7 г сахарози (приблизно 0,23 хлібні одиниці). Це слід враховувати при застосуванні препарату пацієнтам, хворим на цукровий діабет.

Муколітичні засоби можуть викликати бронхіальну обструкцію у дітей віком до 2 років. Внаслідок фізіологічних особливостей дихальної системи у дітей цієї вікової групи здатність очищення секреції дихальних шляхів обмежена. Тому муколітики не слід застосовувати дітям віком до 2 років.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо застосування ацетилцистеїну вагітним жінкам обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих негативних впливів на вагітність, ембріофетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток. У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у разі, якщо передбачувана користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода або дитини

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає підтвердження, що ацетилцистеїн впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат рекомендується приймати після їди розчиненим у ½ склянки води, соку або холодного чаю. Після приготування розчину його потрібно випити якнайшвидше. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеїн застосовують 5-7 днів.

Якщо не призначено інакше, дорослим та підліткам віком від 14 років слід приймати 2-3 рази на день по 1 саше порошку (відповідає 400-600 мг ацетилцистеїну на день).

Діти. Застосування дітям віком до 6 років протипоказане. Діти віком від 6 до 14 років приймають двічі на день по 1 саше порошку (відповідає 400 мг ацетилцистеїну на день).

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, діарея. У дітей є ризик гіперсекреції.

Лікування симптоматичне.

Побічні реакції

Система органів
Побічні реакції
Нечасто (≥1/1000-<1/100)
Рідко (≥1/10000-<1/1000)
Дуже рідко (<1/10000)
Невідомо
З боку імунної системи
Гіперчутливість
 
Анафілактичний шок, анафілак-тичні/анафілак-тоїдні реакції
 
З боку крові та лімфатичної системи
 
 
 
Анемія
З боку нервової системи
Головний біль
 
 
 
З боку органів слуху та лабіринту
Дзвін у вухах
 
 
 
З боку дихальної системи
 
 
 
Ринорея
З боку серцево-судинної системи
Тахікардія
 
Геморагії
 
З боку органів грудної клітки та середостіння
 
Бронхоспазм, диспное
 
 
З боку травного каналу
Блювання, діарея, стоматити, абдомінальний біль, нудота
Диспепсія
 
 
Неприємний запах з рота
З боку шкіри і підшкірних тканин
Кропив'янка, висипання, набряк Квінке, свербіж
 
 
Екзема
Загальні розлади та порушення у місці введення
Гіпертермія
 
 
Набряк обличчя
Дослідження
Зниження артеріального тиску
 
 
 

У дуже рідкісних випадках у зв'язку з прийомом ацетилцистеїну повідомлялося про тяжкі шкірні реакції, такі як, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла. У більшості випадків, як мінімум, ще один лікарський засіб міг бути причиною появи шкірно-слизового синдрому.

При появі будь-яких нових змін на шкірі або слизових оболонках потрібно звернутися до лікаря і негайно припинити прийом ацетилцистеїну.

Відмічались випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 3 г порошку (200 мг діючої речовини) в саше. По 20 або по 50 саше в картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Ліндофарм ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Нойштрассе 82, 40721 Гільден, Німеччина.

Заявник

Еспарма ГмбХ.

Місцезнаходження заявника

Білефельдер Штрассе 1, 39171 Зюльцеталь, Німеччина.

Дата останнього оновлення: 21.10.2018

Характеристики

Програма "Доступні ліки" не бере участі
Форма випуску порошок
Умови продажу без рецепта
Категорія Від вологого кашлю
Реєстрація UA/16272/01/01 от 04.09.2017 (приказ 1049(1))
АТХ-класифікація R05CB01 - Ацетилцистеїн
МНН Ацетилцистеїн
Фармгрупа Муколітичні засоби.
Діючі речовини ацетилцистеїн
Виробник Ліндофарм ГмбХ для "Еспарма ГмбХ", Німеччина

Знайдено 85 аптек

Мед-Сервіс
Дніпро, бул.Платонова 3б
Эвкабал 200 порошок 200мг/3г саше №20
Эспарма
від 75,50
Мед-Сервис
Київ, вул.Берковецька 6-д (ТРЦ Лавина)
Эвкабал 200 порошок 200мг/3г саше №20
Эспарма
від 76,95
Мед-Сервіс
Івано-Франківськ, вул.Хоткевича 65
Эвкабал 200 порошок 200мг/3г саше №20
Эспарма
від 75,40
Ново Фарм
Софіївська Борщагівка, вул.Академіка Шалімова 69 (ЖК "Софіївський Квартал")
Эвкабал 200 саше пор. д/ор.р-ра 200мг №20
Линдофарм ГмбХ. Германия
від 78,50
Ново Фарм
Чайки, вул.Валерія Лобановського 21 (корп. 2, ЖК "Чайка")
Эвкабал 200 саше пор. д/ор.р-ра 200мг №20
Линдофарм ГмбХ. Германия
від 82,72
Ново Фарм
Софіївська Борщагівка, вул.Лесі Українки 19 (ЖК "Софія")
Эвкабал 200 саше пор. д/ор.р-ра 200мг №20
Линдофарм ГмбХ. Германия
від 76,05
Ново Фарм
Київ, вул.Академіка Вільямса 3/7
Эвкабал 200 саше пор. д/ор.р-ра 200мг №20
Линдофарм ГмбХ. Германия
від 81,58
Аптека ГЕРМЕС
Одеса, вул.Академіка Корольова 92
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг саше 3г №20
ЛИНДОФАРМ ГмбХ
від 78,31
Аптека №4 «Цитрус-фарм»
Київ, пр.Повітрофлотський 11/15
Эвкабал 200 саше 200 мг/3 г №20 пор. саше
Еспарма
від 84,63
Аптека ГЕРМЕС
Одеса, вул.Черняховського 12В
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг саше 3г №20
ЛИНДОФАРМ ГмбХ
від 78,31
Грін Таун
Харків, пр.Людвіга Свободи 48Б
Эвкабал® саше пор. д/оральн. р-ра 200 мг/3 г саше № 20
Esparma GmbH (Германия)
від 87,90
Аптека Копейка
Київ, пр.Перемоги 136 (м. Житомирська)
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 80,00
Аптека низких цен
Київ, бул.Вацлава Гавела 54/26
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,67
Аптека Копейка
Дніпро, пр.Гагаріна 40
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,00
Аптека Копейка
Дніпро, пр.Дмитра Яворницького 123/2
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,00
Аптека низких цен
Кам’янське, бул.Будівельників 24Б
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,61
Аптека низких цен
Кам’янське, вул.Мурахтова 1А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,12
Аптека низких цен
Кам’янське, бул.Будівельників 3И
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 80,93
Аптека низких цен
Дніпро, вул.Шолохова 1
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,61
Аптека низких цен
Запоріжжя, вул.Щаслива 3
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 75,44
Аптека Благодия
Запоріжжя, вул.Чарівна 129Б
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,38
Аптека низких цен
Енергодар, пр.Будівельників 27А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,60
Аптека низких цен
Запоріжжя, м.Профсоюзів 3
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 80,32
Аптека низких цен
Дніпро, м.Старомостова 3Д
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,87
Аптека низких цен
Дніпро, вул.Титова 13
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,38
Аптека Благодия
Запоріжжя, вул.Новокузнецька 27
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 76,26
Аптека низких цен
Дніпро, пров.Парусний 10К
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,28
Аптека низких цен
Запоріжжя, пр.Соборний 149
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,61
Аптека низких цен
Запоріжжя, пр.Моторобудівників 56А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,12
Аптека низких цен
Запоріжжя, вул.Ентузіастів 3
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,29
Аптека Благодия
Токмак, вул.Гоголя 50/1
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,61
Аптека Благодия
Запоріжжя, вул.Руставі 2
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,12
Аптека Благодия
Запоріжжя, вул.Авраменка 13
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,38
Аптека низких цен
Миколаїв, пр.Центральний 23
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,00
Аптека низких цен
Миколаїв, пр.Миру 40А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,70
Аптека низких цен
Миколаїв, вул.Рюміна 21/1
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 70,28
Аптека низких цен
Миколаїв, пр.Миру 56Б/2
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 80,61
Аптека низких цен
Миколаїв, пр.Богоявленський 338А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 77,89
Аптека низких цен
Миколаїв, вул.Озерна 13Г
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,87
Аптека низких цен
Миколаїв, вул.Будівельників 12В/1
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,01
Аптека низких цен
Херсон, пр.Будівельників 6
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,84
Аптека низких цен
Харків, вул.Харківської Дивізії 14
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 74,29
Аптека Копейка
Харків, ш.Салтівське 262Б
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 74,80
Аптека низких цен
Харків, м.Конституції 9
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 76,98
Аптека низких цен
Харків, вул.Полтавський шлях 148/2
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,12
Аптека низких цен
Харків, вул.Академіка Проскури 5/7
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 70,98
Аптека низких цен
Харків, ш.Салтівське 262А
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,72
Аптека Шара
Харків, пр.Науки 64
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 74,89
Аптека низких цен
Харків, пр.Перемоги 70Е (з.Шкільна)
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 78,80
Аптека низких цен
Харків, вул.Пушкінська 40
Эвкабал 200 саше пор.д/орал.р-ра 200мг 3г №20
Esparma
від 79,72
Інструкція для застосування Евкабал 200 саше, затверджена виробником, представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.
Тільки ваш лікуючий лікар може прийняти рішення про необхідність застосування Евкабал 200 саше, призначення схем лікування і дозувань, а також обговорити сумісність Евкабал 200 саше з застосовуваними вами ліками, роз'яснити побічні дії і протипоказання.
Пам'ятайте - самолікування небезпечно для вашого здоров'я.

Рекомендуємо подивитися

Ацц 200 порошок д/ор. р-ну по 200 мг №20 у пак.
Ацц 200 таблетки шип. по 200 мг №20 у тубах
Ацц 200
порошок, таблетки
Сандоз
Ціни в аптеках
Ацц 100 порошок д/ор. р-ну по 100 мг №20 у пак.
Ацц 100 таблетки шип. по 100 мг №20 у тубах
Ацц 100
порошок, таблетки
Сандоз
Ціни в аптеках
Ацц гарячий напій мед лимон порошок д/ор. р-ну по 200 мг №20 у пак.
Ацц гарячий напій мед лимон порошок д/ор. р-ну по 600 мг №6 у пак.
Ацц гарячий напій мед лимон
порошок
Сандоз
Ціни в аптеках

Переглянуті товари

Евкабал 200 саше порошок д/ор. р-ну 200 мг/3 г №20 у саше
Евкабал 200 саше
порошок
Ліндофарм ГмбХ для "Еспарма ГмбХ", Німеччина
Ціни в аптеках

Новинки

Застуда?
Застуда? Як одужати швидше? Детальніше
Турбують суглоби?
Турбують суглоби? Комплексна підтримка суглобів! Детальніше
Нервові клітини відновлюються!
Нервові клітини відновлюються! Пам'ятай про головне Детальніше
Погано спиш та нервуєш?
Погано спиш та нервуєш? Живи без стресу! Детальніше
Як попередити інфаркт міокарда?
Як попередити інфаркт міокарда? ЗДОРОВ'Я СЕРЦЯ В ВАШИХ РУКАХ! Детальніше
Top