Офтальмовет лосьйон для догляду за очима для котів і собак, 30 мл

Характеристики

Види тварин
собаки, хутрові звірі, коти, декоративні гризуни
Виробник
Об'єм
30мл
Країна походження бренду
Україна
Показати все

Опис для Офтальмовет лосьйон для догляду за очима для котів і собак, 30 мл

Опис

Прозора рідина, безбарвна або злегка жовтуватого кольору зі специфічним запахом складових компонентів.

Склад

1 мл препарату містить діючі речовини:

  • хлоргексидину біглюконат - 0,15 мг;
  • декспантенол - 5 мг;
  • екстракт календули - 1 мг.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, вода очищена.

Фармакологічні властивості

ATC-vet класифікаційний код: QS01, ветеринарні препарати, що застосовуються в офтальмології. QS01АХ09 - Хлоргексидин.

Хлоргексидин відноситься до антисептичних засобів, є похідним бігуанідів. Механізм його бактерицидної дії полягає у взаємодії з фосфатними групами на поверхні клітин, внаслідок чого виникає зміщення осмотичної рівноваги, порушення цілісності мікробної клітини і її загибель. Хлоргексидин виявляє антимікробну активність проти багатьох грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Bacillus anthracis ТОЩО) і грамнегативних (E. coli, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter spp. ТОЩО) мікроорганізмів, дріжджів, дерматофітів, найпростіших , деяких вірусів (герпесу, грипу). Діє переважно місцево, практично не всмоктуючись з поверхні шкіри і слизових оболонок. Не володіє місцевоподразнюючою і алергічною дією.

Декспантенол - провітамін В5. При місцевому застосуванні швидко абсорбується і ферментативно розщеплюється з утворенням пантотенової кислоти, важливого компонента коензиму А, що діє як кофактор у багатьох ферментативних реакціях, важливих для метаболізму білка в епітелії. Дерматологічні ефекти місцевого застосування декспантенола включають посилення проліферації фібробластів і прискорення реепіталізаціі при загоєнні ран. Крім того, він діє як місцевий захисний, зволожуючий засіб, демонструє протизапальні властивості.

Екстракт календули містить каротиноїди, флавоноїди, органічні кислоти та інші біологічно активні речовини, що володіють протизапальною, знеболюючою дією і активують процеси регенерації тканин. Крім того, екстракт календули містить лютеїн, здатний пригнічувати вільні радикали і, концентруючись в сітківці очей, надавати антиоксидантну дію.

Рекомендації щодо застосування

Препарат застосовують для очищення очей і шкіри навколо них від застарілих забруднень, пилу, для попередження запальних процесів, зняття подразнення і набряку повік у собак, котів, дрібних домашніх тварин (кролів, шиншил та ін.). Може застосовуватися в складі комплексної терапії при лікуванні гострих і хронічних інфекційних захворювань очей, кон'юнктивітів різної етіології, після травм і операційних втручань, а також як засіб, що очищає перед застосуванням лікарських препаратів.

Спосіб застосування та дози

Застосовується зовнішньо. Марлевий тампон або серветку змочують лосьйоном і проводять обробку очей, видаляючи забруднення від зовнішнього кута ока до внутрішнього. Для кожного ока використовують окремий тампон або серветку. Після цього можна закапати в кожне око по 1-2 краплі препарату.

Як допоміжний засіб при лікуванні інфекційних захворювань, після травм, при подразненні очей, зайвої сльозоточивості препарат закапують по 1-2 краплі 2-3 рази на день протягом 5-14 діб.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до складових компонентів препарату.

Побічна дія

При застосуванні в рекомендованих дозах препарат добре переноситься тваринами.

В окремих випадках у чутливих до складових компонентів препарату тварин можливі алергічні явища (свербіж і набряки). При їх виникненні застосування препарату припиняють і призначають десенсибілізуючу терапію.

Взаємодія з іншими засобами та інші види взаємодії

Препарат несумісний з милами, аніонними детергентами і препаратами йоду.

Підвищує чутливість бактерій до левоміцетину, канаміцину, неоміцину, цефалоспоринів, хлорамфеніколу. Етанол підсилює ефективність препарату. Сумісний з препаратами, що містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетрімонія бромід).

Форма випуску

Флакони полімерні по 10, 20, 30, 50, 100, 200, 250 мл.

Умови зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 ° С.

Термін придатності - 2 роки.

Характеристики

Види тварин
собаки, хутрові звірі, коти, декоративні гризуни
Виробник
Об'єм
30мл
Країна походження бренду
Україна

Середня ціна по Україні