Ронколейкін 250 000 МО (ДЛЯ ТВАРИН) імуномодулятор розчин, 1 ампула
Характеристики
Опис для Ронколейкін 250 000 МО (ДЛЯ ТВАРИН) імуномодулятор розчин, 1 ампула
Склад
Ронколейкин для тварин - ін'єкційний імуномодулятор, є лікарською формою рІЛ-2 (рекомбінантного інтерлейкіну-2) людини, виділений і очищений з клітин дріжджів Saccharomyces cerevisiae (Пекарські дріжджі), з додаванням наступних допоміжних речовин D-маніт, ДСН (додецилсульфат натрію) і ДТТ (дітіотреїтолу).
В одній ампулі міститься інтерлейкіну-2 людини рекомбінантного 100 000 МО. В якості допоміжних речовин 1 мл препарату містить: D-манить - 2,5 мг / 5 мг / 12 мг / 25 мг / 50 мг, додецил сульфат натрію - 0,5 мг / 1 мг / 2,5 мг / 5 мг / 10 мг, дітіотреїтолу - 0,08 мг, амоній вуглекислий кислий - 0,79 мг, воду для ін'єкцій до 1 мл.
Ронколейкін для ін'єкцій розфасовують в дозах: 0,5 см3 (500 000 МО), 0,25 см3 (250 000 МО), 0,1 см3 (100 000 МО), 0,05 см3 мг (50 000 МО) - в ампули.
Фармакологічні властивості
Інтерлейкін -2 продукується субпопуляцією Т-лімфоцитів (Т-хелпери I) у відповідь на антигенну стимуляцію. Синтезований ІЛ-2 впливає на Т-лімфоцити, посилюючи їх проліферацію і наступний синтез ІЛ-2. Біологічні ефекти ІЛ-2 опосередковуються його зв'язуванням зі специфічними рецепторами, представленими на різних клітинних мішенях. ІЛ-2 направлено впливає на ріст, диференціювання і активацію Т-і В-лімфоцитів, моноцитів, макрофагів, олігодендрогліальних клітин, епідермальних клітин Лангерганса, збільшує синтез усіх ізотипів імуноглобулінів плазматичними клітинами. ІЛ-2 зменшує рівень спонтанного апоптозу Т-лімфоцитів хелперів, збільшує вироблення інтерферонів α, β, γ. Від його присутності залежить розвиток цитолітичної активності натуральних кілерів і цитотоксичних Т-лімфоцитів. ІЛ-2 викликає утворення лімфокін-активованих кілерів і активує пухлиноінфільтруючі клітини. Розширення спектру лізуючої дії ефекторних клітин обумовлює елімінацію різноманітних патогенних мікроорганізмів, інфікованих та малігнізованих клітин, що забезпечує імунний захист, спрямований проти росту пухлинних клітин, а також вірусної, бактеріальної та грибкової інфекцій.
Показання до використання
Ронколейкін для тварин використовують як імунокоректор для всіх видів тварин, включаючи рептилій і риб, для лікування і профілактики різних гнійно-запальних, інфекційних захворювань різної етіології, онкологічних захворювань, післяопераційних ускладненнях, для стимуляції процесів регенерації і репарації тканин після оперативних втручань і травм, для зменшення впливу стрес-факторів, для поліпшення результатів вакцинації і зменшення поствакцинальних ускладнень, для нормалізації імунітету старих тварин.
Спосіб застосування та дози
Хутрові звірі і домашні тварини
Для лікувального застосування:
- вірусні, грибкові та бактеріальні захворювання - 2-5 ін'єкцій підшкірних або внутрішньовенних, вводяться з розрахунку 10 000 - 15 000 МО на 1 кг з проміжком 1-3 дні,
- захворювання онкологічні - 5 ін'єкцій внутрішньовенних або підшкірних, вводяться з розрахунку 15 000-20 000 МО на 1 кг, повторні курси лікування проводять через один місяць.
Для профілактичного застосування:
- для збільшення дії вакцин і зменшення ускладнень після вакцинації - одна підшкірна ін'єкція 5000 МО на 1 кг 1-2 дня до вакцинації або одночасно з вакцинацією,
- профілактика бактеріальних, вірусних, і грибкових захворювань - 1-2 ін'єкції підшкірно, внутрішньовенно або перорально з розрахунку 5000 МО на 1 кг маси з проміжком в 2 дні,
- для профілактики виникнення ускладнень при оперативно-хірургічному втручанні - до операції або після - 1-2 ін'єкції підшкірно або внутрішньовенно з проміжком в 2 дні,
- для зменшення стресу при різних маніпуляціях, транспортуванні і т.д. - за 2 дні одна ін'єкція з розрахунку 5000 МО на 1 кг,
- для посилення імунітету ослаблених і старих тварин рекомендуються дві підшкірні ін'єкції з розрахунку 10000 МО на 1 кг з проміжком 2 дня один раз в три-шість місяців.
Для коней застосовують:
- при наступних респіраторних захворюваннях: бронхіти, пневмонії, емфізема легенів, - підшкірно, внутрішньовенно, перорально 2-3 рази в дозі 1000 МО на 1 кг з проміжком 1-3 дні,
- для запобігання загострень хронічних патологій органів дихання використовують щомісяця одноразово підшкірно, внутрішньовенно, перорально в дозі 2000 МО на 1 кг з проміжком 2-3 дні,
- при шкірних захворюваннях (мультиформна еритема, фотоекзантеми): - 2 ін'єкції внутрішньовенно в дозі 1000 МО на 1 кг з проміжком 2 дня в поєднанні з специфічної протизапальною терапією,
- у випадках дерматитів - підшкірно або внутрішньовенно крапельно 3-5 ін'єкцій з проміжком 2 дня в дозі 1000 МО на 1 кг,
- в разі порушення мінерального обміну - двічі в дозі 1 000 МО на 1 кг внутрішньовенно або підшкірно з проміжком 2-3 доби, повторні курси проводять через місяць і через два місяці,
- при травматичних ушкодженнях, опіках, обмороженнях і пододерматітах- 2-3 ін'єкції (перша - внутрішньовенно крапельно, наступні - підшкірно) в дозі 1 000 - 2 000 МО 1 кг з проміжком два дні,
- при онкологічних захворюваннях (таких як меланосаркома) - 3-5 ін'єкцій з розрахунку 1 000 - 2 000 МО 1 кг з проміжком 2-3 доби, 1-е введення - внутрішньовенно крапельно, друге - підшкірно, далі - 1-2 підшкірних введення раз на місяць.
- для регулювання імунітету лошат - 2 введення з розрахунку 1 000 - 2 000 МО на 1 кг внутрішньовенно, підшкірно або перорально, перше введення - на третій-четвертий день після народження, а друге - на десятий-чотирнадцятий день,
- для запобігання поширенню вірусних інфекцій - 2-3 введення підшкірно або внутрішньовенно з розрахунку 1 000 МО на 1 кг всьому поголів'ю, яке контактувало з хворими тваринами,
- для профілактики стресу від транспортування - одноразово внутрішньовенно, підшкірно, перорально з розрахунку 1 000 МО на 1 кг за 1-3 дні до навантаження коня,
- ослабленим і старим тваринам - підшкірно, внутрішньовенно, перорально в дозі 1 000 МО на 1 кг щомісяця 2-3 ін'єкції.
Під час великих фізичних навантажень для підвищення резервних можливостей організму вводять - один раз на тиждень підшкірно, внутрішньовенно, перорально по 1 000 МО на 1 кг.
Іммунореабілітація після застосування курсу імунодепресантів і кортикостероїдів - підшкірно, внутрішньовенно, перорально в дозі 1 000 МО на 1 кг 2-3 рази з інтервалом 2-3 доби.
Для сільськогосподарської птиці
Застосовують для підвищення імунітету молодняка і для збільшення ефективності вакцинації і зменшення ускладнень після вакцинації -однократно підшкірно, перорально (для випоювання) або аерозольно в дозі 2 000-3 000 МО на 1 кг.
Для диких і екзотичних тварин
Застосовують у екзотичних тварин по 2-5 внутрішньовенних або підшкірних ін'єкцій в дозі 1 000 - 10 000 МО на 1 кг (в залежності від виду та розміру тварини) з проміжком 1-3 дні. Для лікування екзотичних птахів можна використовувати метод введення інтраназальний.
Способи введення
Підшкірно: до вмісту флакона або ампули додають 1,5-2 мл води для ін'єкцій або 0,9% -ого розчину хлориду натрію і вводять в область шиї, для риб використовують 0,65% розчин хлориду натрію.
Внутрішньовенно: вміст флакона або ампули додають в крапельницю, в якій в якості розчинника використовують 0,9% розчин хлориду натрію для ін'єкцій і вводять внутрішньовенно, у риб застосовують 0,65% розчин хлориду натрію і вводять в хвостову вену.
Інтраназально: вміст флакона або ампули розводять в 5 мл 0,9% -ного розчину хдоріда натрію і закопують в наступних дозах: по 2 краплі в кожну носову порожнину не менше ніж 3-5 разів на добу.
Зовнішньо: вміст флакона або ампули розводять в 10-20 мл 0,9% -ного розчину хлориду натрію і використовують у вигляді зрошення або аплікацій пошкодженої поверхні рани.
Внутрішньоміхурово: вміст флакона або ампули розводять в 5-50 мл (залежно від габаритів тваринного) 0,9% -ного розчину хлориду натрію і вводять внутрішньоміхурово через катетер в порожнину сечового міхура.
Перорально: вміст флакона або ампули розводять в 10 мл 0,9% -ного розчину хлориду натрію для ін'єкцій і випоюють. Найкращий ефект досягається при повільному вливання розчину під язик. У риб застосовують зрошення корми.
При розведенні Ронколейкина для тварин не треба сильно струшувати ампулу для уникнення підвищеного піноутворення.
Побічна дія
Підшкірне введення Ронколейкіну для тварин може супроводжуватися больовою реакцією ( "палінням"), яка триває до 1 хвилини. Для нівелювання цього ефекту слід використовувати воду для ін'єкцій для розведення препарату.
Протипоказання
Інфаркт міокарда у коней і ВРХ (великої рогатої худоби). Великій рогатій худобі і коням з важкими ураженнями клапанного апарату серця, провідної системи серця ронколейкін для тварин застосовують з особливою обережністю, дрібно. Ронколейкін для тварин через ефект гіпертермії не слід вводити коням безпосередньо до або відразу після важкого навантаження і в жарку погоду. Препарат слід застосовувати з особливою обережністю при онкологічних захворюваннях лімфи і крові. Не рекомендується застосовувати ронколейкін для тварин одночасно з кортикостероїдними стредств системного або місцевого призначення.
Особливості застосування
Препарат сумісний з більшістю інших ветеринарних препаратів, проте при його застосуванні слід дотримуватися таких правил: не рекомендується введення з будь-якими іншими препаратами і вакцинами в одному шприці (виняток становить вакцинація птахів), крім того не рекомендується розводити ронколейкін для тварин в розчинах, що містять глюкозу, зважаючи на зниження його рівня активності.
М'ясну і молочну продукцію після застосування Ронколейкіну для тварин можна вживати в харчових цілях відразу і без будь-яких обмежень.
Умови зберігання
Відкрита ампула не підлягає зберіганню.
Ронколейкин для тварин зберігають у чистому, сухому, темному місці. Температура зберігання 2-10 ° С.
Допустима транспортування протягом 10 днів при температурі не вище 25 ° С.
Термін придатності
2 роки.