Ургбалд таблетки, п/плен. обол. по 5 мг №30 (10х3)

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки, п/плен. обол.
Дозировка
солифенацин: 5 мг
Количество в упаковке
30 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/20394/01/01 от 19/03/2024 приказ №467 от 19/03/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
солифенацин
Страна происхождения бренда
Индия
Страна производства
Индия
Показать все

Инструкция для Ургбалд таблетки, п/плен. обол. по 5 мг №30 (10х3)

Склад

діюча речовина: соліфенацину сукцинат (solifenacin succinate);

1 таблетка містить соліфенацину сукцинату 5 мг або 10 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, гіпромелоза, магнію стеарат; плівкове покриття: Opadry® White 03F580030 (гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), макрогол, тальк).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 5 мг: круглі двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольору з написом «V» з одного боку та «18» з іншого боку;

таблетки по 10 мг: круглі двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольору з написом «V» з одного боку та «19» з іншого боку.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в урології. Засоби для лікування частого сечовипускання та нетримання сечі. Код АТХ G04B D08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Соліфенацин є конкурентним специфічним антагоністом холінергічних рецепторів. Сечовий міхур іннервується парасимпатичними холінергічними нервами. Ацетилхолін скорочує гладкі м’язи детрузора, впливаючи на мускаринові рецептори, що переважно представлені МЗ підтипом.

У дослідженнях in vitro та in vivo було встановлено, що соліфенацин є конкурентним специфічним антагоністом холінергічних рецепторів переважно МЗ підтипу. Також було встановлено, що соліфенацин має слабку спорідненість або не має спорідненості з іншими рецепторами і тестованими іонними каналами.

Ефективність препарату, яку вивчали у кількох подвійно сліпих рандомізованих контрольованих клінічних дослідженнях у чоловіків та жінок із синдромом гіперактивного сечового міхура, спостерігалася вже на 1-му тижні лікування та стабілізувалася протягом наступних 12 тижнів лікування. У відкритих дослідженнях при тривалому застосуванні показано, що ефективність підтримується протягом щонайменше 12 місяців. Фармакокінетика.

Абсорбція

Після прийому таблеток максимальна концентрація соліфенацину у плазмі крові (Cmах) досягається через 3–8 годин. Час досягнення максимальної концентрації (tmax) не залежить від дози препарату. Значення Cmах і площі під кривою (AUC) збільшуються пропорційно до дози у проміжку від 5 мг до 40 мг. Абсолютна біодоступність становить приблизно 90 %. Прийом їжі на показники Cmах та AUC соліфенацину не впливає.

Розподіл

Соліфенацин значною мірою (майже 98 %) зв’язується з білками плазми крові, головним чином з a1-кислим глікопротеїном.

Метаболізм

Соліфенацин значною мірою метаболізується у печінці, головним чином цитохромом Р450 ЗА4 (CYP3A4). Системний кліренс соліфенацину становить приблизно 9,5 л/годину, а термінальний період його напіввиведення становить 45–68 годин. Після перорального прийому препарату у плазмі крові, крім соліфенацину, був ідентифікований один фармакологічно активний (4R-гідроксисоліфенацин) і три неактивні метаболіти (N-глюкуронід, N-оксид і 4R-гідрокси-N-оксид соліфенацину).

Екскреція

Після одноразового застосування 10 мг [14C-міченого] соліфенацину приблизно 70 % радіоактивної мітки проявляється у сечі і 23 % – у фекаліях протягом 26 днів. Приблизно 11 % радіоактивної мітки, виявленої у сечі, виводиться у вигляді незміненої активної субстанції; приблизно 18 % – у вигляді метаболіту N-оксиду, 9 % – у вигляді метаболіту 4R-гідрокси-N-оксиду і 8 % – у вигляді 4R-гідроксиметаболіту (активний метаболіт).

Дозова залежність

У межах терапевтичних доз фармакокінетика препарату є лінійною.

Особливості фармакокінетики в окремих категорій пацієнтів

Вік

Немає необхідності коригувати дозу залежно від віку хворих. Дослідження показали, що експозиція соліфенацину (5 і 10 мг), виражена у вигляді AUC, була подібною у здорових добровольців літнього віку (від 65 до 80 років) і у здорових добровольців молодого та зрілого віку (< 55 років). Середня швидкість абсорбції, виражена у вигляді tmax, була дещо нижчою, а кінцевий період напіввиведення – приблизно на 20 % триваліший у пацієнтів літнього віку. Ці незначні відмінності не є клінічно значущими.

Фармакокінетику соліфенацину не вивчали у дітей та підлітків. 

Стать

Фармакокінетика соліфенацину не залежить від статі пацієнта.

Раса

Расова приналежність пацієнта не впливає на фармакокінетику соліфенацину.

Ниркова недостатність

AUC та Cmах соліфенацину у пацієнтів із легкою та помірною нирковою недостатністю незначно відрізняються від відповідних показників у здорових добровольців. У пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл за хвилину) експозиція соліфенацину значно вища: збільшення Cmах становить приблизно 30 %, AUC – понад 100 % та період напіввиведення – понад 60 %. Відзначений статистично значущий взаємозв’язок між кліренсом креатиніну і кліренсом соліфенацину. Фармакокінетику у пацієнтів, які проходили гемодіаліз, не вивчали.

Печінкова недостатність

У пацієнтів із помірною печінковою недостатністю (показник за шкалою Чайлда – П’ю від 7 до 9) значення Cmах не змінюється, AUC зростає на 60 % та період напіввиведення збільшується вдвічі. Фармакокінетику у пацієнтів із тяжкою печінковою недостатністю не вивчали.

Показання

Для симптоматичного лікування ургентного (імперативного) нетримання сечі та/або частого сечовипускання, а також ургентних (імперативних) позивів до сечовипускання, характерних для пацієнтів із синдромом гіперактивного сечового міхура.

Протипоказання

Препарат протипоказаний пацієнтам із підвищеною чутливістю до активної субстанції або

до будь-якої з допоміжних речовин; пацієнтам із затримкою сечовипускання, із тяжкими шлунково-кишковими захворюваннями (включаючи токсичний мегаколон), із міастенією гравіс чи із закритокутовою глаукомою та пацієнтам із ризиком розвитку цих станів; при проведенні гемодіалізу (див. розділ «Фармакокінетика»); пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю (див. розділ «Фармакокінетика»); пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю або печінковою недостатністю середнього ступеня тяжкості, які перебувають на лікуванні сильними інгібіторами цитохрому CYP3A4, наприклад кетоконазолом (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Фармакологічні взаємодії

Одночасний прийом інших лікарських препаратів з антихолінергічними властивостями може дати виразніші терапевтичні, а також небажані ефекти. Після припинення застосування препарату Ургбалд до прийому наступних лікарських засобів антихолінергічної терапії необхідно витримати приблизно однотижневий інтервал. Терапевтичний ефект соліфенацину може зменшитися при супутньому застосуванні агоністів холінергічних рецепторів. Соліфенацин може знижувати ефект лікарських препаратів, які стимулюють перистальтику шлунково-кишкового тракту, таких як метоклопрамід і цизаприд.

Фармакокінетичні взаємодії

Дослідження in vitro показало, що соліфенацин у терапевтичних концентраціях не пригнічує мікросоми печінки CYP1A1/2, 2C9, 2C19, 2D6, чи 3A4. Тому малоймовірно, що соліфенацин впливає на кліренс лікарських засобів, що метаболізуються ферментами CYP.

Вплив інших лікарських засобів на фармакокінетику соліфенацину

Соліфенацин метаболізується ферментом CYP3A4. Одночасне застосування кетоконазолу (200 мг/добу), сильного інгібітора CYP3A4, призводило до двократного підвищення AUC соліфенацину, тоді як прийом кетоконазолу в дозі 400 мг/добу спричиняє підвищення AUC соліфенацину в 3 рази. Отже, максимальну дозу препарату Ургбалд необхідно обмежити до 5 мг при одночасному застосуванні з кетоконазолом чи з терапевтичними дозами інших активних інгібіторів ферменту CYP3A4 (наприклад ритонавіру, нелінавіру, ітраконазолу) (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Одночасне застосування соліфенацину та сильного інгібітора ферменту CYP3A4 протипоказане пацієнтам із тяжкою нирковою або помірно вираженою печінковою недостатністю.

Не досліджували вплив ферментів індукції на фармакокінетику соліфенацину і його метаболітів, а також дію субстратів CYP3A4 з підвищеною спорідненістю та його метаболітів на експозицію соліфенацину. Оскільки соліфенацин метаболізується ферментом CYP3A4, фармакокінетичні взаємодії можливі з іншими субстратами цього ферменту, що мають підвищену спорідненість (наприклад з верапамілом, дилтіаземом), та індукторами ферменту CYP3A4 (наприклад з рифампіцином, фенітоїном, карбамазепіном).

Вплив соліфенацину на фармакокінетику лікарських засобів

Пероральні контрацептиви

Прийом препарату не впливає на фармакокінетичну взаємодію соліфенацину з комбінованими пероральними контрацептивами (етинілестрадіол/левоноргестрел).

Варфарин

Прийом препарату не впливає на фармакокінетичну взаємодію R-варфарину чи S‑варфарину або його вплив на протромбіновий час.

Дигоксин

Прийом препарату не впливає на фармакокінетику дигоксину.

Особливості щодо застосування

Перед початком лікування препаратом необхідно встановити імовірність інших причин частого сечовипускання (серцева недостатність або захворювання нирок). Якщо виявлена інфекція сечовивідних шляхів, слід розпочати відповідну антибактеріальну терапію.

Препарат необхідно приймати з обережністю пацієнтам:

 • із клінічно значущою обструкцією вихідного отвору сечового міхура, що призводить до ризику затримки сечовипускання; 
 • зі шлунково-кишковими обструктивними захворюваннями;
 • із ризиком зниження моторики шлунково-кишкового тракту;
 • із тяжкою нирковою (кліренс креатиніну < 30 мл за хвилину) та помірною печінковою (показник за шкалою Чайлда – П’ю від 7 до 9) недостатністю (див. розділи «Спосіб застосування та дози» і «Фармакокінетика»); дози для цих пацієнтів не мають перевищувати 5 мг;
 • при одночасному прийомі сильних інгібіторів CYP3A4, наприклад кетоконазолу (див. розділи «Спосіб застосування та дози» і «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»);
 • із грижею стравохідного отвору діафрагми та/або шлунково-стравохідним рефлюксом та/або тим, хто одночасно приймає лікарські препарати (такі як бісфосфонати), які можуть спричинити або посилити езофагіт;
 • вегетативною нейропатією.

У пацієнтів із факторами ризику, такими як раніше зареєстрований синдром подовження інтервалу QT, та гіпокаліємією спостерігалося подовження інтервалу QT і тріпотіння шлуночків (torsade de pointes).

Безпека та ефективність застосування препарату хворим із підвищеною активністю сфінктера нейрогенного походження не досліджені.

Пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, Lapp-дефіцитом лактази або з порушенням глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід приймати препарат.

У деяких пацієнтів, які застосовували соліфенацину сукцинат, повідомляли про ангіоневротичний набряк з обструкцією дихальних шляхів. При виникненні набряку Квінке лікування соліфенацину сукцинатом слід припинити та вжити відповідних заходів або призначити належне лікування.

У деяких пацієнтів, які застосовували соліфенацину сукцинат, спостерігалися анафілактичні реакції. При виникненні анафілактичних реакцій лікування соліфенацину сукцинатом слід припинити та вжити відповідних заходів або призначити належне лікування.

Максимальний ефект препарату досягається не раніше ніж через 4 тижні.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Немає клінічних даних про жінок, які завагітніли під час застосування соліфенацину. Досліди на тваринах не виявили прямої несприятливої дії на фертильність, розвиток ембріона/плода або пологи. Потенційний ризик невідомий. Слід дотримуватися обережності при застосуванні цього препарату вагітним жінкам.

Годування груддю

Немає даних щодо екскреції соліфенацину у грудне молоко. У мишей соліфенацин та/або його метаболіти проникають у молоко і спричиняють дозозалежну недостатність росту у новонародженого потомства. Застосування соліфенацину не рекомендується у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

У зв’язку з тим, що соліфенацин, як і інші антихолінергічні препарати, може спричинити нечіткість зору і нечасто сонливість та підвищену втомлюваність (див. розділ «Побічні ефекти»), прийом препарату може негативно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дорослі, включаючи пацієнтів літнього віку

Рекомендована доза – 5 мг препарату 1 раз на добу. Якщо необхідно, дозу можна підвищити до 10 мг 1 раз на добу.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Не потрібна корекція дози для пацієнтів з легким та помірним ступенем тяжкості ниркової недостатністю (кліренс креатиніну > 30 мл/хв). Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну ≤ 30 мл/хв) слід з обережністю застосовувати препарат у дозі не більше ніж 5 мг 1 раз на добу (див. розділ «Фармакокінетика»).

Пацієнти з печінковою недостатністю

Не потрібна корекція дози для пацієнтів з легкою печінковою недостатністю. Пацієнтам з помірною печінковою недостатністю (показник за шкалою Чайлда – П’ю від 7 до 9) слід приймати препарат з обережністю і не перевищувати дозування 5 мг 1 раз на добу (див. розділ «Фармакокінетика»).

Застосування потужних інгібіторів цитохрому P450 3A4

Максимальна доза препарату має бути обмежена до 5 мг при одночасному прийомі з кетоконазолом або терапевтичними дозами інших сильних інгібіторів ізоформи цитохрому CYP3A4, наприклад ритонавіру, нелфінавіру, ітраконазолу (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Препарат приймати перорально, ковтати таблетки цілими, запиваючи рідиною, незалежно від прийому їжі.

Діти.

Не досліджували безпеку та ефективність застосування препарату дітям, тому Ургбалд не слід призначати цій категорії пацієнтів.

Передозування

Симптоми

Передозування соліфенацину сукцинату може призвести до тяжких антихолінергічних ефектів. Найвища доза соліфенацину сукцинату, прийнята випадково одним пацієнтом, становила 280 мг протягом 5 годин; спостерігалися зміни психічного стану, що не потребували госпіталізації.

Лікування

У разі передозування соліфенацину сукцинату пацієнтові необхідно прийняти активоване вугілля. Може бути корисним промивання шлунка, якщо воно зроблене протягом 1 години після прийому препарату, але не слід викликати блювання.

Щодо інших антихолінергічних ефектів, то симптоми слід лікувати таким чином:

 • тяжкі антихолінергічні ефекти з боку центральної нервової системи, такі як галюцинації або підвищена збудливість: лікування фізостигміном або карбахолом;
 • судоми або підвищена збудливість: лікування бензодіазепінами;
 • недостатність з боку органів дихання: проведення штучної вентиляції легенів;
 • тахікардія: лікування бета-блокаторами;
 • затримка сечовипускання: проведення катетеризації;
 • мідріаз: лікування очними краплями, наприклад пілокарпіном, та/або розміщення пацієнта у темній кімнаті.

Як і у разі передозування іншими антихолінергічними засобами, особливу увагу слід приділяти пацієнтам зі встановленим ризиком подовження інтервалу QT (при гіпокаліємії, брадикардії, при одночасному застосуванні препаратів, що спричиняють подовження інтервалу QT) і пацієнтам із захворюваннями серця (ішемія міокарда, аритмії, застійна серцева недостатність).

Побічні ефекти

Препарат може викликати побічні ефекти, пов’язані з антихолінергічною дією соліфенацину, які зазвичай слабкі або помірні. Їхня частота залежить від дози препарату.

Найчастіше побічне явище – сухість у роті. Вираженість сухості у роті зазвичай була слабкою і тільки у поодиноких випадках призводила до припинення лікування. Загалом лікарський препарат досить добре переносився, і приблизно 90 % пацієнтів приймали препарат протягом повного періоду дослідження, який тривав 12 тижнів.

У таблиці нижче наведено інші побічні ефекти, зареєстровані при проведенні клінічних досліджень препарату та в післяреєстраційний період.

Класифі-кація за MedDRA

Дуже часто 1/10

Часто

1/100,

< 1/10

Нечасто

1/1000, < 1/100

Рідкісні

1/10000, < 1/1000

 

Дуже рідкісні

< 1/10000

 

Частота невідома (неможливо визначити з наявних даних)

Інфекції та інвазії

 

 

Інфекції сечови-відних шляхів, цистит

 

 

 

З боку імунної системи

 

 

 

 

 

Анафілак-тична реакція*

З боку метабо-лізму та травлення

 

 

 

 

 

Зниження апетиту*, гіперкаліє-мія*

Психічні розлади

 

 

 

 

Галюцина-ції*,

сплутаність свідомості*

Марення*

Порушен-ня з боку нервової системи

 

 

Сонли-

вість,

поруше-ння смаку

Запаморо-чення*, головний біль*

 

 

З боку органів зору

 

 

Нечіткість зору

Сухість очей

 

 

Глаукома*

З боку серця

 

 

 

 

 

Torsades de pointes*,

подовження інтервалу QT на електро-кардіо­грамі*,

фібриляція передсердь*,

відчуття серцебиття*,

тахікардія*

З боку органів дихання, грудної клітки та середості-ння

 

 

Сухість слизової оболонки носової порожни-ни

 

 

Дисфонія*

З боку шлунково-кишково-го тракту

Сухість у роті

Запор,

нудота,

диспепсія,

біль у животі

Гастро-езофаге-альний рефлюкс,

сухість у глотці

Непрохід-ність товстого кишечнику,

копростаз, блювання*

 

Кишкова непрохід-ність*, абдоміналь-ний дискомфорт*

Гепатобі-ліарні розлади

 

 

 

 

 

Порушення функцій печінки*, відхилення у результатах лабораторних досліджень печінкових проб*

З боку шкіри і підшкір-них тканин

 

 

Сухість шкіри

Свербіж*, висипання*

Мульти-формна еритема*,

кропив’ян-ка*,

набряк Квінке*

Ексфоліатив-ний дерматит*

З боку опорно-рухового апарату

та сполучної тканини

 

 

 

 

 

М’язова слабкість *

З боку нирок та сечови- відної системи

 

 

Утруднене сечовипус-кання

Затримка сечовипус-кання

 

Ниркова недостатність*

Загальні розлади і поруше-ння у місці введення

 

 

Підвищена втомлюва-ність,

перифери-чний набряк

 

 

 

* Післяреєстраційний період.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні цього лікарського засобу. Медичним та фармацевтичним працівникам, а також пацієнтам або їхнім законним представникам слід повідомляти про усі випадки підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності лікарського засобу через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Аннора Фарма Прайвіт Лімітед / Annora Pharma Private Limited.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Сі. № 261, Аннарам Віледж, Гуммадідала Мандал, Сангаредді Дистрикт, Телангана Стейт - 502313, Індія / Sy. No. 261, Annaram Village, Gummadidala Mandal, Sangareddy District, Telangana State - 502313, India

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки, п/плен. обол.
Дозировка
солифенацин: 5 мг
Количество в упаковке
30 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/20394/01/01 от 19/03/2024 приказ №467 от 19/03/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
солифенацин
Страна происхождения бренда
Индия
Страна производства
Индия

Частые вопросы

Ургбалд таблетки, п/плен. обол. по 5 мг №30 (10х3) является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.