UA RU

Ноозам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Ціни в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад

діючі речовини: пірацетам, цинаризин;

1 капсула містить пірацетаму 400 мг, цинаризину 25 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули білого кольору, що містять порошок білого або майже білого кольору; допускається наявність спресованих стовпчиків або грудочок, які при надавлюванні розпадаються.

Фармакотерапевтична група

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06B X.

Фармакологічні властивості

Ноозам – комбінований препарат. Активними компонентами препарату є пірацетам, циклічне похідне гама-аміномасляної кислоти, і цинаризин – селективний антагоніст кальцієвих каналів.

Пірацетам є ноотропним засобом, що діє на головний мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) функції, такі як здатність до навчання, пам’ять, увага, а також розумову працездатність. Механізмів впливу препарату на центральну нервову систему, ймовірно, кілька: зміна швидкості поширення збудження у головному мозку; посилення метаболічних процесів у нервових клітинах; поліпшення мікроциркуляції шляхом впливу на реологічні характеристики крові без спричинення при цьому судинорозширювальної дії. Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах, пригнічує агрегацію тромбоцитів і відновлює еластичність мембрани еритроцитів, зменшує адгезію еритроцитів. Пірацетам чинить протекторну і відновлювальну дії при порушенні функції головного мозку внаслідок гіпоксії, інтоксикації та електрошокової терапії, знижує вираженість та тривалість вестибулярного ністагму.

Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладких м’язів судин шляхом блокування кальцієвих каналів. Додатково до прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін, шляхом блокування контрольованих ними рецепторів кальцієвих каналів. Блокада надходження кальцію до клітин залежить від різновиду тканини, результатом її є антивазоконстрикторна дія без впливу на артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Цинаризин може у подальшому поліпшувати недостатню мікроциркуляцію шляхом підвищення еластичності мембрани еритроцитів і зниження в’язкості крові. Збільшується клітинна резистентність до гіпоксії. Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, в результаті чого відбувається пригнічення ністагму та інших автономних розладів. Цинаризин запобігає виникненню гострих нападів запаморочення.

Показання

Підтримуюча терапія при симптомах цереброваскулярного походження, які включають:

  • порушення пам’яті та функції мислення, зниження концентрації уваги та здатності зосередитися;
  • порушення настрою (стан дратівливості).

Підтримуюча терапія при симптомах лабіринтних розладів, включаючи:

  • запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту, блювання;
  • синдром Меньєра.

Профілактика «хвороби руху» (кінетозів).

Профілактика нападів мігрені.

Протипоказання

Підвищена чутливість до пірацетаму та інших похідних піролідону; цинаризину або до будь-якого з компонентів препарату.

Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв).

Гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт).

Хорея Хантінгтона.

Хвороба Паркінсона.

Підвищення внутрішньоочного тиску.

Психомоторне збудження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному вживанні алкоголю та застосуванні препаратів, що пригнічують центральну нервову систему, трициклічних антидепресантів може посилюватися седативна дія.

Препарат потенціює дію ноотропних, антигіпертензивних і судинорозширювальних засобів. Застосування разом із судинорозширювальними препаратами посилює дію Ноозаму, а наявність у складі препарату цинаризину знижує активність гіпертензивних засобів.

Ноозам посилює активність тиреоїдних гормонів і може спричинити тремор та стан нервового збудження.

Може посилити дію пероральних антикоагулянтів.

Особливості застосування

Пацієнтам із захворюваннями нирок та/або печінки Ноозам призначають з особливою обережністю. При довготривалій терапії у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль показників функції нирок. У разі наявності у пацієнтів легкої або помірної ниркової недостатності рекомендується зменшити терапевтичну дозу або збільшити інтервал між прийомами препарату (особливо при кліренсі креатиніну до 60 мл/хв). У хворих із порушеннями функцій печінки необхідно періодично визначати показники активності печінкових ферментів.

При призначенні препарату хворим з порушеннями гемостазу або із симптомами тяжкої кровотечі або хворим, які мають в анамнезі геморагічний інсульт, пацієнтам, які застосовують антикоагулянти, тромбоцитарні антиагреганти, включаючи низькі дози ацетилсаліцилової кислоти, а також перед проведенням хірургічних операцій (включаючи стоматологічні втручання) необхідно враховувати дію пірацетаму на агрегацію тромбоцитів.

Пірацетам проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.

Слід уникати застосування препарату при порфірії.

У спортсменів препарат може дати хибнопозитивний результат при проведенні допінгового контролю.

Препарат може маскувати позитивні реакції факторів реактивності шкіри при проведенні діагностичних шкірних проб (через свій антигістамінний ефект). Тому застосування препарату слід припинити за 4 дні до проведення діагностики.

Препарат може спричинити подразнення в епігастральній ділянці, його застосування після їди зменшить подразнення шлунка.

Під час лікування Ноозамом слід уникати вживання алкоголю або депресантів центральної нервової системи.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати Ноозам.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат Ноозам у період вагітності не застосовують. Пірацетам проникає у грудне молоко, тому комбінований препарат не слід застосовувати в період годування груддю. За необхідності лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Враховуючи можливість виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи, слід дотримуватися обережності при застосуванні препарату особам, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами, що вимагають швидкої психомоторної реакції.

Спосіб застосування та дози

Дозу та тривалість лікування визначає лікар для кожного пацієнта індивідуально (залежно від віку та загального стану хворого, характеру, тяжкості та клінічного перебігу захворювання). Зазвичай дорослим Ноозам призначають по 1-2 капсули 3 рази на добу. Не допускається перевищення максимальної разової та добової дози препарату.

При «хворобі руху» призначається дорослим по 1 капсулі за півгодини до прогулянки з повтором кожні 6 годин.

Тривалість курсу лікування становить від 1 до 3 місяців.

Не застосовують довше 3 місяців. Можливе проведення 2-3 курсів лікування Ноозамом протягом року.

Капсули слід приймати внутрішньо після їди; ковтати не розжовуючи, запиваючи водою.

Діти.

Клінічного досвіду застосування комбінованого препарату Ноозам дітям недостатньо для його застосування в педіатрії.

Передозування

Симптоми: посилення проявів побічних ефектів препарату. У випадках гострого передозування спостерігаються диспепсичні явища (діарея з домішками крові, біль у епігастрії), зміна свідомості від сонливості до ступору та коми, блювання, екстрапірамідні симптоми, артеріальна гіпотензія. У дітей при передозуванні препарату переважають реакції збудження – безсоння, неспокій, ейфорія, дратівливість, тремор, зрідка – галюцинації, судоми.

Лікування: протягом першої години після прийому препарату слід промити шлунок або викликати у хворого блювання. Специфічного антидоту немає. Проводять симптоматичну та підтримуючу терапію. Можливе проведення гемодіалізу та форсованого діурезу.

Побічні реакції

З боку центральної нервової системи та психічні розлади: головний біль, запаморочення, гіперкінезія, дискінезія, тремор, підвищена збудливість, знервованість, тривожність, збентеження, сплутаність свідомості, галюцинації, сонливість, гіперсомнія, летаргія, безсоння, депресивні розлади, атаксія, втомлюваність, порушення рівноваги, вертиго, дезорієнтація, підвищення частоти нападів епілепсії, рецидиви клонічних судом у хворих на епілепсію після відміни препарату. Тривале застосування препарату хворим літнього віку може призвести до розвитку екстрапірамідних явищ, паркінсонізму.

З боку травного тракту: підвищене слиновиділення, біль в епігастрії, абдомінальний біль, діарея, нудота, блювання, диспепсія, відчуття сухості у роті, холестатична жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірних тканин: висипання, свербіж, реакції фоточутливості, дерматит, гіпергідроз, лишаєподібний кератоз, дуже рідко – еритематозний вовчак та червоний плескатий лишай.

З боку кістково-м’язової системи: ригідність м’язів.

Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк, кропив’янка, реакції гіперчутливості, в тому числі анафілаксія.

Інші: астенія, артеріальна гіпертензія, тромбофлебіт, геморагічні розлади, гарячка, підвищення сексуальної активності, збільшення маси тіла (у поодиноких випадках при тривалому курсі лікування).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 10 капсул у блістері; по 2, або по 6, або по 8 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Фарма Старт», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 03124, м. Київ, бул. І. Лепсе, 8.

Характеристики

Програма "Доступні ліки" не бере участі
Форма випуску капсули
Умови продажу за рецептом
Категорія Ноотропні
Реєстрація закінчилася
АТХ-класифікація N06BX - Інші психостимулюючі та ноотропні засоби
Діючі речовини цинаризин, пірацетам
Виробник Фарма Старт, ТОВ, м.Київ, Україна
  • Ноозам капсули №80 (10х8)
  • Ноозам капсули №60 (10х6)
Інструкція для застосування Ноозам, затверджена виробником, представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.
Тільки ваш лікуючий лікар може прийняти рішення про необхідність застосування Ноозам, призначення схем лікування і дозувань, а також обговорити сумісність Ноозам з застосовуваними вами ліками, роз'яснити побічні дії і протипоказання.
Пам'ятайте - самолікування небезпечне для вашого здоров'я.

Переглянуті товари

Ноозам капсули №80 (10х8)
капсули
Фарма Старт, ТОВ, м.Київ, Україна
Ціни в аптеках

Новинки реклама

Запали пристрасть!
Запали пристрасть! Рослинний комплекс для чоловіків Детальніше
Турбує запор?
Турбує запор? Ефективно та безпечно навіть для дітей Детальніше
Top