Бронюйте товари в аптеках, економте до 30%. Дізнатися більше
Умови продажу без рецепту
Категорія Спазмолітична (знеболююча)
Виробник Sanofi
Діти з 6-ти років
Вагітні за призначенням лікаря
Годуючі мами заборонено
Показати все

Інструкція для Но-шпа таблетки по 40 мг №24 (24х1)

Інструкція вказана для Но-шпа таблетки по 40 мг №24 (24х1)
Вибрати інструкцію для інших видів «Но-шпа»

Склад

діюча речовина: дротаверин;

1 таблетка містить дротаверину гідрохлориду 40 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, тальк, повідон, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: опуклі таблетки жовтого кольору із зеленуватим або помаранчевим відтінком; з гравіюванням «spa» з одного боку.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовуються при функціональних шлунково-кишкових розладах. Код АТХ А0ЗА D02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дротаверин – похідне ізохіноліну, який проявляє спазмолітичну дію безпосередньо на гладку мускулатуру шляхом пригнічення дії ферменту фосфодіестераза ІV (ФДЕ ІV), що спричиняє збільшення концентрації цАМФ і, завдяки інактивації легкого ланцюжка кінази міозину (MLCK), призводить до розслаблення гладкого м’яза.

In vitro дротаверин пригнічує дію ферменту ФДЕ ІV і не впливає на дію ізоферментів фосфодіестераза ІІІ (ФДЕ ІІІ) і фосфодіестераза V (ФДЕ V). ФДЕ ІV має велике функціональне значення для зниження скорочувальної активності гладких м’язів, тому вибіркові інгібітори цього ферменту можуть бути корисними для лікування хвороб, які супроводжуються гіперрухливістю, а також різних захворювань, під час яких виникають спазми шлунково-кишкового тракту.

У клітинах гладких м’язів міокарда та судин цАМФ гідролізується здебільшого ізоферментом ФДЕ ІІІ, тому дротаверин є ефективним спазмолітичним засобом, який не має значних побічних ефектів з боку серцево-судинної системи та сильної терапевтичної дії на цю систему. 

Дротаверин ефективний при спазмах гладкої мускулатури як нервового, так і м’язового походження. Дротаверин діє на гладку мускулатуру шлунково-кишкової, біліарної, сечостатевої та судинної систем незалежно від типу їхньої автономної іннервації.

Він посилює кровообіг у тканинах завдяки своїй здатності розширювати судини.

Дія дротаверину є сильнішою за дію папаверину, абсорбція більш швидка та повна, він менше зв’язується з білками сироватки крові. Перевагою дротаверину є також те, що на відміну від папаверину, після його парентерального введення не спостерігається такого побічного ефекту як стимуляція дихання.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Дротаверин швидко всмоктується як після перорального застосування, так і після парентерального введення.

Розподіл. Він має високий ступінь зв’язування з альбумінами плазми крові (95-98 %), з альфа- та бета-глобулінами. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається протягом 45-60 хвилин після перорального застосування.

Біотрансформація. Після первинного метаболізму 65 % введеної дози надходить у кровообіг у незміненому вигляді. Метаболізується у печінці.

Виведення. Напівперіод біологічного існування становить 8-10 годин. За 72 години дротаверин практично повністю виводиться з організму, понад 50 % виводиться із сечею та приблизно 30 % – з калом. В основному дротаверин виводиться у формі метаболітів, у незміненій формі в сечі не виявляється.

Показання

Спазми гладкої мускулатури, пов’язані з захворюваннями біліарного тракту: холецистолітіаз, холангіолітіаз, холецистит, перихолецистит, холангіт, папіліт.

Спазми гладкої мускулатури при захворюваннях сечового тракту: нефролітіаз, уретролітіаз, пієліт, цистит, тенезми сечового міхура.

Як допоміжне лікування:

 • при спазмах гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту: виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриті, кардіо- та/або пілороспазмі, ентериті, коліті, спастичному коліті із запором і синдромі подразненого кишечнику, що супроводжується метеоризмом;
 • головному болю напруження;
 • при гінекологічних захворюваннях: дисменореї.

Протипоказання

Підвищена чутливість до дротаверину або до будь-якого компонента препарату. Тяжка печінкова, ниркова або серцева недостатність (синдром малого серцевого викиду).

Особливі заходи безпеки

Застосовувати з особливою обережністю при артеріальній гіпотензії.

Кожна таблетка препарату Но-шпа® містить 52 мг лактози. Не застосовувати для лікування хворих, які страждають на рідкісні спадкові захворювання, такі як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або синдром мальабсорбції глюкози-галактози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Інгібітори фосфодіестерази, такі як папаверин, знижують антипаркінсонічний ефект леводопи. Слід з обережністю застосовувати препарат Но-шпаÒ одночасно з леводопою, оскільки антипаркінсонічний ефект останньої зменшується, а ригідність та тремор посилюються.

Особливості щодо застосування

Застосовувати з особливою обережністю при артеріальній гіпотензії.

Кожна таблетка препарату Но-шпаÒ містить 52 мг лактози. Не застосовувати для лікування хворих, які страждають на рідкісні спадкові захворювання, такі як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або синдром мальабсорбції глюкози-галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Як показали результати ретроспективних клінічних досліджень та досліджень на тваринах, пероральне застосування препарату не спричиняло жодних ознак будь-якого прямого або непрямого впливу на вагітність, ембріональний розвиток, пологи або післяпологовий розвиток. Однак необхідно з обережністю призначати препарат вагітним жінкам.

Годування груддю. Через відсутність даних у період годування груддю застосування препарату не рекомендується.

Фертильність.

Даних стосовно впливу на фертильність людини немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Якщо у пацієнтів після застосування препарату спостерігається запаморочення, вони повинні уникати потенційно небезпечних занять, таких як керування автомобілем і виконання робіт, що потребують підвищеної уваги.

Спосіб застосування та дози

Дорослі: рекомендована доза становить 120-240 мг на добу за 2-3 прийоми.

Діти: застосування дротаверину дітям у клінічних дослідженнях не вивчали; якщо ж застосування дротаверину є необхідним, то:

 • для дітей віком 6-12 років максимальна добова доза становить 80 мг (розділена на 2 прийоми);
 • для дітей віком від 12 років максимальна добова доза становить 160 мг (розділена на 2-4 прийоми).

Даних стосовно застосування препарату дітям віком до 6 років немає.

Перед початком застосування таблеток Но-шпа® у дозуючому контейнері необхідно видалити захисну стрічку під кришкою та захисну наклейку на дні контейнера.

Діти. Дітям віком до 6 років застосування препарату протипоказано.

Клінічних досліджень щодо застосування препарату дітям не проводили.

Передозування

Симптоми: при значному передозуванні дротаверину спостерігалися порушення серцевого ритму та провідності, в тому числі повна блокада пучка Гіса та зупинка серця, які можуть бути летальними.

При передозуванні пацієнт повинен знаходитися під ретельним спостереженням лікаря та отримувати симптоматичне лікування, в тому числі викликати блювання та/або промити шлунок.

Побічні ефекти

Побічні реакції, що спостерігалися під час клінічних досліджень і, можливо, були спричинені дротаверином, розподілені за системою органів та частотою виникнення: дуже поширені (> 1/10), поширені (> 1/100, < 1/10), непоширені (> 1/1000, < 1/100), поодинокі (> 1/10000, < 1/1000), вкрай поодинокі (< 1/10000), частота виникнення невідома: не може бути розрахована за наявними даними.

З боку імунної системи. Поодинокі: алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, висипання, свербіж, гіперемію шкіри, пропасницю, озноб, підвищення температури тіла, слабкість.

З боку серцево-судинної системи. Поодинокі: прискорене серцебиття, артеріальна гіпотензія.

З боку нервової системи. Поодинокі: головний біль, запаморочення, безсоння.

З боку шлунково-кишкового тракту. Поодинокі: нудота, запор, блювання.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче +25 °С.

Упаковка

№ 12: по 12 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

№ 24: по 24 таблетки у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

№ 60: по 60 таблеток у дозуючому контейнері, закритому кришкою з захисною стрічкою від відкриття, по 1 дозуючому контейнеру в картонній коробці.

№ 100: по 100 таблеток у флаконі, по 1 флакону в картонній коробці з наклейкою на коробці для контролю першого відкриття.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ХІНОЇН Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Прайвіт Ко. Лтд. Підприємство 2 (підприємство Верешедьхаз).

Санофі-Авентіс Сп. з о.о.

Адреса

2112 Верешедьхаз, Леваі у. 5, Угорщина.

вул. Любельська 52, 35-233 Жешув, Польща.

Важливо! Дана інструкція із застосування є офіційною інструкцією виробника, затверджена і надана Державним реєстром лікарських засобів України.
Дана інструкція представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.

Характеристики

Умови продажу без рецепту
Категорія Спазмолітична (знеболююча)
Реєстрація UA/0391/01/02 від 01.08.2017 (наказ №1163)
АТХ-класифікація A03AD02 - Дротаверин
МНН Drotaverine
Фармгрупа Засоби, які застосовуються при функціональних шлунково-кишкових розладах.
Діючі речовини дротаверин
Виробник Sanofi
Дорослі дозволено
Діти з 6-ти років
Вагітні за призначенням лікаря
Годуючі мами заборонено
Алергіки з обережністю
Діабетики дозволено
Водії з обережністю

Часті питання

Що таке спазм?

Спазм непроизвольное сокращение мышцы или группы мышц, обычно сопровождаемое резкой, схваткообразной и ноющей болью. Различают спазмы скелетных мышц и гладких мышц (сосудистой стенки), бронхов, пищевода (кардиоспазм), кишечника. Спазмы скелетных мышц затрудняют движения. Спазмы гладких мышц нарушают различные функции органов. Причины спазмических реакций в области живота очевидны далеко не всегда, особенно когда спазмы вызывают мышечные сокращения глубоко внутри тела. Причины возникновения спазмов могут быть заболевания желудочно-кишечного тракта, аппендицит, пищевое отравление, дивертикулит, менструальные боли. Но чаще всего причиной спастических состояний кишечника, желчного пузыря или его протоков служит нарушение режима питания, эмоциональное напряжение, частые стрессы и депрессивные состояния.

Спазм - это судорожное сокращение мышц конечностей или мышечной стенки кровеносных сосудов, пищевода, кишечника и других полых органов с временным сужением их просвета.

Боль - это неприятное ощущение, вызванное повреждением нервных окончаний, целью которого является оповещение организма о травме или опасном воздействии, которое надо остановить или избежать. Боль обычно является предупреждающим знаком о том, что организм находится в опасности, перегружен или болен.

Чаще всего спазм — это защитная реакция организма, те, кто хоть раз испытывал спазмы желудка и кишечника, знает, насколько они болезненны. Мы чувствуем боль при стимуляции чувствительных нервных окончаний, когда возбудимость нервных волокон становится чрезмерной, превышая действенных уровень воздействия болевого стимула, что приводит к гиперчувствительности к боли, после чего сигнал передается по аксону нерва в спинной мозг и далее в головной мозг. Болевые рецепторы могут ощущать различные раздражители, такие как тепло, давление или растяжение. Считается, что функциональные боли в животе являются следствием разлада деятельности вегетативной нервной системы, ведь работа кишечника напрямую связана с нервной регуляцией. Именно поэтому зачастую пациенты мучаются животом после того, как понервничают или просто сильно расстроятся.

Воспаление слизистой, головная боль, спазм, менструация, нарушения функции печени, почек, плохое функционирование желудочно-кишечного тракта - причин и разновидностей болей масса. Болевые и спазмотичские ощущения характерны для многих заболеваний и состояний организма.

Про препарат НО-ШПА

Но-шпа - это лекарственное средство, обладающее спазмолитическим, миотропным, сосудорасширяющим, гипотензивным действием. Производится на заводе ХИНОИН в Венгрии, французской фармацевтической компании Sanofi.

Препарат был синтезирован в 1961 г. сотрудниками венгерского фармацевтического предприятия Хиноин. В 1962 г препарат был запатентован под торговым названием Но-Шпа.

Но-шпа - миотропный спазмолитик. Снижает тонус гладких мышц внутренних органов и перистальтику кишечника, расширяет кровеносные сосуды. Препарат используется при спазмах различной интенсивности и происхождения.

Препарат используется в Центральной и Восточной Европе, а также зарегистрирован в более чем 50 странах мира.

Застосування препарату НО-ШПА

Но-шпа быстро устраняет болевой синдром, спастические состояния, устраняет причины боли, связанные со спазмом гладких мышц пищеварительного тракта, желчных путей, органов мочеполовой системы, в том числе почечной колике, спазмах периферических, церебральных и коронарных артерий, а также применяется при менструальном синдроме.

Взрослым применяют по 1-2 таблетке до 3 раз в сутки. Максимальная суточная доза 120-240 мг (3-6 таблетки).

Детям старше 12 лет применяют по 1 таблетке до 3 раз в сутки. Максимальная суточная доза 160 мг (4 таблетки).

Детям от 6-12 лет применяют по 1 таблетке до 2 раз в сутки. Максимальная суточная доза 80 мг (2 таблетки).

После приема внутрь быстро всасывается. Максимальный эффект наступает через 45-60 минут.

Анальгетики блокируют передачу болевого импульса, но не устраняют причину возникновения болевого синдрома, Но-шпа снимает спазм мускулатуры внутренних органов и облегчает состояние. А также является своеобразным средством диагностики установления причины боли, в случае если болевой синдром не прошел после приема Но-шпы.

Спазм, повышение артериального давления, сужение просвета сосудов приводит к нарушению кровообращения в головном мозге. Это становится причиной внезапного и выраженного болевого синдрома. Но-шпа снижает тонус сосудов головного мозга, расширяет кровеносные сосуды. Восстанавливается нормальное кровообращение, боль проходит. Постоянная головная боль – опасна. Для устранения причины ее необходима диагностика и установление диагноза, для корректной терапии приступов боли.

Чаще всего причинами дискомфорта в области живота являются спазмы, колики, ощущение вздутия (метеоризм), расстройства моторики кишечника, проявляющиеся диареей, запором или их чередованием. Такие проблемы могут возникать как у людей здоровых, так и страдающих заболеваниями пищеварительного тракта. Для снятия данных симптомов хорошо подходит Но-шпа, она расслабляет гладкую мускулатуру, быстро и эффективно снимает болевые ощущения. В случае если боль не ушла необходимо обратиться к врачу для дальнейшей диагностики и установления причины боли.

Застосування препарату НО-ШПА під час вагітності

Клинические исследования на животных, не выявили тератогенного и эмбриотоксического действия, а также неблагоприятного воздействия на течение беременности. Однако при необходимости применения препарата, следует соблюдать осторожность и назначать препарат только после оценки соотношения потенциальной пользы для матери и возможного риска для плода.

Спосіб застосування препарату для лікування дітей

Препарат разрешен к использованию детям старше 6 лет.

Побічні ефекти

При применении могут возникнуть такие побочные реакции:

 • анафилактические реакции, реакции гиперчувствительности;
 • зуд, сыпь, крапивница, гиперемия кожных покровов;
 • повышение температуры тела, слабость;
 • тахикардия, снижение артериального давления;
 • головная боль, головокружение, бессонница;
 • тошнота, рвота, запор.

При возникновении нежелательной медикаментозной реакции просьба сообщить в отдел фармаконадзора компании по телефону: +38 (050) 443-34-28 или по электронному адресу [email protected]

Поєднання з іншими препаратами

При совместном применении с леводопой, снижается ее терапевтический эффект, а тремор и ригидность усиливаются.

Комбинирование лекарственных средств, для лечения менструального синдрома устанавливается индивидуально с врачом для более корректной терапии.

Новинки реклама

Закреп через стрес?
Закреп через стрес? Нехай все буде Гут! Детальніше
Хворієте?
Хворієте? Комплексне лікування грипу та застуди для всієї сім'ї! Детальніше
Вірусні захворювання?
Вірусні захворювання? Дізнайся більше про профілактику та лікування! Детальніше
Синдром сухого ока?
Синдром сухого ока? Ефективне лікування незалежно від причин! Детальніше
Top