Бронюйте товари в аптеках, економте до 30%. Дізнатися більше
Останнє оновлення 13.06.2019

Що таке БАД і чим відрізняється від лікарського засобу

До сих пір, точаться суперечки між прихильниками та противниками застосування БАДів. Одні говорять про те, що БАДи так само, як і лікарські препарати мають право на використання в лікуванні, в той час як інші заявляють про неефективність застосування добавок.

Розберемо поняття і відмінності БАДів від лікарських засобів

Лікарський препарат - це засіб, який має певну лікарську форму і застосовується для профілактики, лікування та діагностики захворювання.

БАД – біологічно активна добавка до їжі, що містить одну або декілька біологічно активних речовин. Застосовується з їжею або вводяться до складу харчових продуктів. Завдання БАДів - збагатити харчові продукти лікувально-профілактичними властивостями для підтримки нормальних і відновлення порушених функцій організму людини. І якщо лікарські засоби і біологічні добавки умовно мають одну мету, то способи досягнення різні. У той час, як робота лікарського препарату спрямована на ліквідацію симптому або причини вже існуючого захворювання, то дія БАДів полягає в сприянні стимуляції та активації клітин організму на шляху перемоги над недугою. Наприклад, БАДи ми не станемо застосовувати, коли необхідно швидко зняти зубний або головний біль. Так само неефективним буде прийом добавки для лікування будь-якої бактеріальної інфекції.

Класифікація БАДів

  • парафармацевтики – біологічно активні речовини з фармакологічною активністю, що застосовуються для підтримки фізіологічно нормальних функцій органів і систем, а так само для профілактики патологічних станів;
  • нутрицевтики – біологічно активні добавки, мета яких полягає в насиченні вітамінами і мікроелементами організму людини;
  • пробіотики – біологічні активні добавки, що містять мікроорганізми, які нормалізують мікрофлору кишечника. Багато пробіотики представлені на фармацевтичному ринку у вигляді БАДів.

Виробництвом БАДів займається біотехнологічна, фармацевтична та харчова промисловості. Всі активні добавки обов'язково підлягають санітарно-епідеміологічній експертизі.

На відміну від лікарських засобів, які мають певну хімічну формулу, БАДи - це невизначений набір з активних речовин. І якщо лікарські засоби обов'язково підлягають клінічним випробуванням для точного визначення впливу на організм, то для БАДів подібні дослідження не є обов'язковими, що унеможливлює досконало знати їх вплив на організм. Лікарський препарат має чітке дозування, БАД – невизначену кількість активних речовин.

Незважаючи на те, що біологічно активні добавки користуються попитом у великої частини споживачів, слід пам'ятати, що БАД не слід приймати безконтрольно та тривалий час. В жодному разі БАДом не можна замінювати призначений лікарем лікарський засіб.

БАД - це не панацея!

Top